NatuSecret doplňky

NatuSecret SKIN

From Nature - to you....

Pojmenovali jsme značku NatuSecret-Skin a je to produkt, složený ze tří bylin, osmi minerálů, dvou aminokyselin a jedenácti vitamínů, který doplňuje stravu o účinné látky potřebné po správné fungování pokožky.

Díky účinným látkám zlepšuje NatuSecret - Skin pružnost kolagenových a elastinových vláken pokožky a zlepšuje její pevnost. Aktivuje růst a regeneraci pokožky, nehtů a vlasů. Obnovuje lesk vlasů. Zabraňuje lámavosti a rozštěpení konců. Zlepšuje stav pokožky s pigmentovými skvrnami.

Prodávající BioFerm CZ spol. s r.o., Banskobystrická 55, 621 00, Brno, ČR, EAN 8 592941 000406

Popis jednotlivých účinku si prosím přečtěte níže.

Bylinné extrakty:

 • Extrakt z violky trojbarevné. Violka je jedlá maceška fialovo-žluté barvy a je výborná k očistě těla. Zlepšuje detoxikační procesy škodlivých metabolických produktů a redukuje akné.
 • Extrakt z pupečníku asijského zpomaluje procesy degradace kolagenových a elastinových vláken. Je přírodním tonikem a antioxidantem. Posiluje imunitní systém (obranyschopnost), zlepšuje fyzickou odolnost a vitalit, patří mezi tzv. mozkové nutrienty, přispívá k posílení paměti, nervového systému a zlepšení koncentrace, může napomoci ke zvýšení fyzických i psychických sil, přispívá ke zvýšení inteligence, působí proti únavě, vyčerpání, zvyšuje odolnost a vitalitu, dále působí proti předčasnému stárnutí a podporuje dlouhověkost (obnovuje rovnováhu těla a mysli). Podporuje tvorbu kolagenu v kostech a chrupavkách a v neposlední řadě je vhodný při křečových žilách a podporuje zdravé žíly a cévy.
 • Extrakt z kopřivy stimuluje procesy obnovy a regenerace tkání, odstraňuje škodlivé látky z těla. Kopřiva silně podporuje růst vlasů a zamezuje jejich vypadávání.

Aminokyseliny :

 • Cystein a Methionin jsou nezbytné pro syntézu bílkovin vytvářejících pokožku.

Vitamíny:

 • Vitamin C pomáhá správné produkci kolagenu k zajištění správného fungování pokožky a cév.

Při užívání vitamínu C, vytvoříte ochrannou bariéru a pleť se tak zvládá lépe bránit škodlivým látkám, známkám stresu a předčasného stárnutí. Působí totiž proti volným radikálům, které naší pleti škodí a vznikají například slunečním zářením nebo znečištěným ovzduším.

Vyrovnává barevný tón pleti, umí taky snížit tvorbu melaninu – kožního barviva, které může za nežádoucí skvrnky. Proto je ideální na projasnění a vyrovnání tónu pokožky. Má protizánětlivé účinky a redukuje podráždění.

Vitamín C oceníte, i když máte problematickou pleť. Dokáže zmírnit nepříjemné pupínky i podrážděnou pokožku

 • Biotin. Jinak se mu říká také vitamin B7 či vitamin H. Řadí se do skupiny vitagenů, tedy látek, které jsou zdrojem energie a fungují jako stavební materiál buněk. Tento ve vodě rozpustný vitamin je běžnou složkou potravin. Jeho největší zásobu najdete v jedlých kaštanech, játrech, luštěninách, mléce, vaječných žloutcích či rýži. Název vitamin H mimochodem pochází z německého slova Haut, což znamená kůže, jeho nedostatek je totiž na pokožce, vlasech i nehtech velmi rychle znát. Jelikož je základním stavebním kamenem buněk, dokáže vyspravit a posílit i vlas. Navíc zabraňuje šedivění a dokonce se využívá při léčbě plešatosti.
 • Vitamin A, niacin (vitamin PP) a vitamin B2 pomáhají udržovat správný stav sliznic a pomáhají udržovat zdravou pokožku. Vitamín A zvyšuje obnovu pleti hned dvěma mechanismy: Za prvé podporuje exfoliaci, tedy jemné odloučení odumřelých kožních buněk ze svrchních vrstev pleti. Jejich odstraněním působí proti vzniku ucpaných pórů a komedonů (černých a bílých teček). Za druhé pleť omlazuje tím, že stimuluje dozrávání epitelových buněk.

Vedle toho vitamín A aktivuje geny, které stimulují syntézu kolagenu. Tato vláknitá bílkovina kůži propůjčuje strukturu a vzhled. Díky tomu vitamín A napomáhá hojení a regeneraci pleti (odstraněním svrchní poškozené vrstvy a stimulací tvorby vrstvy nové).

Rychlá obměna pleti je klíčová pro její obnovu, zejména po rozpuknutí akné. Nejen, že tak působí preventivně proti vzniku lézí akné, ale napomáhá také vyhlazení a blednutí jizev po akné.

 • Vitamin B6. Když se řekne vitamín B6, mnoha lidem se nevybaví nic konkrétního, čemu by stálo za to věnovat svou pozornost. Co když vám ale řekneme, že tohle “béčko” vám pomůže navodit lepší náladu a zároveň se postará o váš fantastický vzhled.

Od ostatních vitamínů skupiny B ho ale odlišuje to, že přímo působí na naši náladu. To je možné díky tomu, že se podílí na tvorbě neurotransmiterů, mezi které patří hormon spokojenosti serotonin a noradrenalin, který nám propůjčuje schopnost odvádět lepší výkony ve velmi krátkém čase. Vzhledem k tomu, že se jedná o látku, která je důležitá pro zásobování buněk výživou, má vliv i na vzhled naší kůže, vlasů a nehtů. Z toho důvodu byste si měli vitamín B6 dopřávat tak často, jak to jde.

 • Vitamin E pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem. Chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály, tím pomáhá zpomalovat stárnutí pokožky. Zmírňuje projevy stárnutí, vyhlazuje vrásky a navrací pleti pružnost a pevnost. Snižuje viditelnost pigmentových skvrn a má dokonce schopnost zvrátit poškození způsobená škodlivým UVB zářením. Napomáhá zklidňovat podrážděnou pokožku a redukuje poškození struktury kůže, urychluje tak regeneraci jizev. Pomáhá při ekzémech, zánětlivých onemocněních kůže a lupénce. Zpomaluje šupinatění pokožky a podporuje její prokrvení. Hydratuje a regeneruje vlasovou pokožku a zabraňuje tvorbě lupů. Dodává vlasům lesk, zanechává je hladké a usnadňuje jejich rozčesávání. Zabraňuje nadměrnému padání vlasů a podporuje jejich růst. Zlepšuje celkovou kvalitu vlasů, zabraňuje třepení a zpomaluje šedivění.

Minerály:

 • Chrom pomáhá udržovat správnou hladinu glukózy v krvi a stabilizuje metabolismus mikroživin
 • Zinek je stopový prvek, který posiluje imunitní systém a napomáhá hojení. Pro své čisticí a dezinfekční účinky se stal oblíbenou přísadou kosmetických produktů. Pomáhá snižovat nadměrnou tvorbu kožního mazu a je velice účinnou látkou v léčbě ekzémů a akné.
 • Vitamin B1 a kyselina pantothenová přispívají k udržení normálního energetického metabolismu. 
 • Jód. Při nedostatku jódu dochází k nesprávnému vstřebávání nenasycených mastných kyselin, pleť strádá, je velmi suchá a bez života. Mezi další příznaky nedostatku jódu patří pocit studených prstů u končetin, zpomalené reakce či snížená vnímavost.
 • Mangan. Je to stopový prvek, o jehož důležitosti se donedávna ještě nic moc nevědělo. Jedinou informací bylo, že je nezbytný pro růst kostry všech živočichů, včetně lidí. Dnes už o něm naštěstí víme mnohem více. Například to, že je nezbytnou ochranou proti cukrovce, že se významnou měrou podílí na vytváření imunity, ale také to, že velmi účinně působí proti pomalému růstu vlasů. 
 • Měď je potřebná k udržení normální pigmentace kůže, správného fungování imunitního systému a chrání před oxidačním stresem.
 • Molybden přispívá k udržení správného metabolismu sirných aminokyselin. Brzdí proces stárnutí a dodává pleti mladistvý vzhled. 
 • Selen pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem, zlepšuje funkci štítné žlázy a imunitního systému, má pozitivní vliv na udržení zdravých vlasů, nehtů a pokožky.
 • Železo je pro fungování našeho organismu nezbytné a řada tělesných funkcí by bez něj nepracovala správně. Je obsaženo v červeném barvivu – hemoglobinu, které je součástí červených krvinek, jež zajišťují transport kyslíku z plic do celého těla. Zjednodušeně můžeme říci, že je zodpovědné za správné zásobení těla energií. Bez něj bychom se ani nenadechli. Je také stěžejním prvkem pro zdravé vlasy, neboť přenáší kyslík také k vlasovým folikulům, které díky tomu mohou správně fungovat. Proto bývá obsaženo ve všech kvalitních přípravcích proti padajícím vlasům. Nedostatek železa je častější u žen v produktivním věku, cca od 15 do 50 let, které pravidelně ztrácejí krev během menstruace. Velký vliv na ztrátu železa má i těhotenství a kojení, ohroženi jsou ale také lidé, kteří se nesprávně stravují. Jeho nedostatek bychom rozhodně neměli podceňovat, neboť může vést až k anémii, která představuje celkem závažný zdravotní problém.

Ostatní:

 • Kyselina listová, vitamín nejen pro těhotné. Dokáže zpomalit předčasné stárnutí pleti tím, že stimuluje buňky v kůži, ale zároveň je schopna opravit i poškozenou DNA.
 • Vitamín B12 napomáhá regulovat produkci a distribuci pigmentu v pleti. Působí tak preventivně proti hyperpigmentaci.
 • Inosil zlepšuje metabolismus mastných kyselin a cholesterolu. Lepších účinků dosáhnete v kombinaci s lecitinem. Příznivé účinky pocítíte při poškození nervů u cukrovky, při poruše transportu a metabolismu tuku. Dále při zvýšené hladině cholesterolu, nespavosti, depresích, Alzheimerově nemoci a také podporuje růst vlasů.
 • Konjugovaná kyselina linolenová je zdrojem nenasycených mastných kyselin nezbytných pro fungování pokožky. Dříve byl užíván název vitamin F, který byl používán k popisu kyseliny linolové, linolenové a arachidonové a byl zařazen mezi esenciální nenasycené mastné kyseliny.

SLOŽENÍ

ZDRAVÍ ZAČÍNÁ V PŘÍRODĚ. BYLINY, MINERÁLY, VITAMÍNY, AMINOKYSELINY.
  ÚČINNÉ LÁTKY  OBSAH V 1 TOBOLCE  OBSAH V DENNÍ DÁVCE (2 tobolky)  RWS = referenční hodnoty spotřeby (%)
Minerály   
Železo (mg)3,5750
Zinek (mg)2,5550
Mangan (mg)0,5150
Měď (mg)0,250,550
Molybden (μg)2550100
Chrom (μg)2040100
Jód (μg)75150100
Selen (μg)55110200
Vitaminy   
Vitamin A (μg)400800100
Vitamin C (mg)4080100
Vitamin E (mg)3650
Vitamin B12 (μg)2,55200
Kyselina listová (μg)100200100
Bitamin B6 (mg)0,350,750
Vitamin B1 (mg)0,2750,5550
Vitamin B2 (mg)0,350,750
kyselina pantothenová (mg)1,5350
Niacin (vitamin PP) (mg)4850
Biotin (vitamin H) (μg)2505001000
Další ingredience   
Extrakt z violky trojbarevné (mg)60120 
Extrakt z pupečníku asijského (mg)60120 
Extrakt z kopřivy60120 
Methionin60120 
Cystein (mg)60120 
Konjugovaná kyselina linolenová (mg)4080 
Inositol (mg)4080 
kyselina paraaminobenzoová (mg)3060 

Návod k použití:

Balení je určené na 1 měsíc. Doporučujeme 3-měsíční užívání (3 balení), poté 1 měsíce vynechat, aby si tělo na bylinky nezvyklo. Po měsíční pauze zase opakujeme.

Produkt doporučujeme konzumovat před jídlem, na lačno. Užívejte 2 tobolky jednou denně, nejlépe ráno nebo večer. Nepřekračujte doporučené dávky. Poraďte se s lékařem o užívání přípravku během těhotenství a kojení i při užívání jiných léků či doplňků stravy.

Doplňky stravy nelze použít jako náhradu pestré stravy. Pestrá strava a zdravý životní styl jsou důležité pro udržení dobrého zdravotního stavu.

Skladování:

Skladujte na suchém a chladném místě. Chraňte před vlhkostí.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Žádná ze surovin a přísad použitých při výrobě neobsahuje následující alergeny (směrnice EU 2000/13 ES, 2006/142 / ES, 2007/68 ES): lepek, korýši, vejce, ryby, sója, mléko, ořechy, arašídy, celer, hořčice, sezam, oxid siřičitý, siřičitany, měkkýši).

SPOLUPRÁCE

VE 2 SE TO LÉPE TÁHNE

Abych tento projekt stíhala, mám jako pravou ruku parťačku. Jmenuje se Gabriela Rambousková a ve spolupráci s firmou BioFerm a recepturou od Dr. Henryka Rodzianskeho, světoznámě uznávaného rostlino-lékaře a odborníka v oblasti extrakcí fytoterapeutických léčivých bylin, bylinný komplex na podporu růstu vlasů, nehtů a zlepšení stavu vaší pleti, jsme dali vše dohromady.

Gabča je máma dvou dětí, manželka, žena na mateřský dovolený a podnikatelka. Miluje svoje kudrnaté vlasy, ale aby byly krásné a vyživené musí se o ně s láskou starat. Stejně je to s péčí o pleť, nehty, řasy apod. Využívá hlavně přírodní produkty, jako je například maska z kurkumy, vlasové zábaly až po jablečný ocet. I přesto všechno je to málo a naše tělo si žádá vitamíny a minerály, které je těžké jen tak získat a proto je potřeba je doplnit. Sami porovnejte z fotky jak velká je to změna a ne jen na vlasech.

Gabča v průběhu jednoho roku
Gabča v průběhu 1 roku

Já už svůj vitamínový komplex mám a co ty? NatuSkin najdete v e-shopu nebo u obchodní partnerů v Českých Budějovicích.

Děkuji také za spolupráci Matějovi Zmekovi, Zuzaně Hubáček, Anetě Chodlové, Janě Bouchalové a největší poděkování patří Adél Divišové, která využívá spolupráce nejefektivněji a její zákaznice z jejího kadeřnictví v Českých Budějovicích odcházejí vždy s NatuSkinem a jsou čím dál krásnější.
cartmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram