O nás

Jmenuji se Lenka Žáková a zdravý životný styl pro mě nebyl vždy standardem. Moje stravovací návyky až do příchodu dcery Elišky byly klasicky české a doslova můžu říct, že jsem vyrostla na rohlíkách a omáčkách.

A věřte mi, rozhodně nepatřím k těm šťastlivcům, co můžou sníst cokoli a nepřiberou ani gram.

Ale s příchodem dcery a s 18 kily nahoře jsem si řekla, že je načase se sebou něco udělat. Naučila jsem se pečivo nahrazovat žitných chlebem, knäckenbrotem, tavené sýry nahradit cottagem, tvarohovými pomazánkami, z nezdravé nutely udělat zdravou a chuťově možná ještě lepší. Obědy a večere mít v odlehčené formě, plné bílkovin a zeleniny. A hlavně jíst pravidelně, aspoň 5x denně.

Za posledních 8 let jsem si vyzkoušela nespočet směrů. Cukrfree, bez laktózy, bezlepková dieta, lowcarb… Každý směr je něčím zajímavý, ale za posledních 8 let jsem se naučila najít nejen ve stravovacích návycích určitý balanc. Poslouchat své tělo, nepřejídat se, jíst pravidelně vyvážná jídla. V praxi to vypadá tak, že z 80% jím cukrfree jídla, ráda peču sladké bez cukru, které sladím pouze stévií od Natusweet a používám pouze oříškové mouky. Takže moje sladké-nesladké je cukrfree, bezlepkové a lowcarb. A jsem ráda, že moji Elišku baví pečení stejně tak jako mě a trávíme čas v kuchyni společně. Je mi nejen inspirací, ale pokud jejímu mlsnému jazýčku něco nechutná, tak je to impuls k tomu, něco na receptu vylepšit.

Se zdravým životním stylem jde ruku v ruce samozřejmě i sport. Bylo období, kdy jsem mohla být 5x týdně ve fitku, ale tudy cesta úplně nevedla, a i tady bylo třeba najít určitý balanc. Dneska to vypadá tak, že si do fitka dojdu 1x týdně, ráda chodím i s dcerou na túry do přírody nebo cvičím s kamarádkami on-line. Takže přibližně 3x v týdnu aktivní pohyb.

Pojďte se do toho pustit s námi! Na blog dávám jednoduché recepty, které zvládne i začátečník a snažím se vám být inspirací. Recepty jsou rychlé na přípravu a svou chutí opravdu překvapí.

Jsou sladké, a přesto bez cukru. Tajemstvím je stévie od Natusweet, kde sladím pouze produktem stévie Kristalle 1:1. Je bez kalorií a nemá žádnou dochuť, jako běžně dostupné stévie. A oříškové krémy od Nutspread, které jsou vyrobeny ze 100% oříšků. Nic víc 🙂

A nejdůležitější na tom všem je, že mám vše otestováno na mé dceři Elišce. A asi se všichni shodneme na tom, že nepřísnější porotou v jídle jsou právě děti 🙂

Pečením a vařením moje cesta zdravým životním stylem začala a projekt byl jen pod názvem MLSÁME BEZ VÝČITEK. Po důkladném vyzkoušení jsem s radostí ještě doplnila sortiment o bylinné doplňky stravy na krásnou pleť, zlepšení trávení a k upevnění celkového zdraví.

A aby toho nebylo opravdu málo, tak jsem své zájmy rozšířila o práci se stabilizovaným mechem, kdy si jen tak pro radost (ale i pro vás) vytvářím mechové obrazy a mnoho dalšího.

Věřím, že vám tato stránka bude inspirací i jako zdroj přírodních a kvalitních produktů.

Lenka

cartmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram