Vitamin Bomb ice smoothie

Napsal/a Lenka Žáková, aktualizováno dne 6. 2. 2021, Kategorie:
V
Počet porcí:
2
Doba přípravy:
10min
Obtížnost:
Snadné

Recept na Vitamin Bomb ice smoothie

Ingredience a postup

Šťáva z 1 pomeranče
200ml mandlového mléka
130g bílého jogurtu
Hrst mražených borůvek, malin, ostružin
1 banán
4 kostky ledu

Příprava

  1. Vše dohromady rozmixujeme a dobrou chuť.
  2. A jak s námi čaruje ovoce v dnešním smoothie?
  3. 💡Borůvky obsahují málo kalorií a přitom jsou plné živin, patří mezi největší přírodní zdroje antioxidantů, brání poškození DNA a chrání před stárnutím a rakovinou, brání oxidaci cholesterolu v krvi a snižují krevní tlak. Jsou skvělé pro vaši paměť a zmírňují poškození svalů po namáhavém cvičení. A jsou prevencí před cukrovkou.
  4. 💡Maliny jsou bohatým zdrojem fytonutrientů, vitaminu C , manganu, riboflavinu, kyseliny listové, niacinu, hořčíku, draslíku, mědi a vlákniny potravy. Maliny vykazují o 50% vyšší antioxidační kapacitu než jahody, třikrát vyšší než kiwi a desetkrát vyšší než rajčata. Maliny pomáhají čistit střeva a nenutí tělo zadržovat zbytečnou tekutinu, proto jsou perfektní volbou pro hubnutí. 🔝navíc pamatujte, že čím je malina tmavší, tím má více antioxidantů a je účinnější v prevenci i léčbě rakoviny.
  5. 💡Ostružiny mají vynikající detoxikační účinky: pročiěťují střeva a upravují i případné trávicí potíže, starají se o pročišťování krve, snižují obsah cukru a cholesterolu v krvi a pomáhají bojovat proti vysokému tlaku.
Chutnalo vám? Sdílejte recept přátelům

Galerie

cartmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram